Veldvoetbal
U bent hier: Nieuws » 2018 » Ens 1 na winst 2e in competitie.

Ens 1 na winst 2e in competitie.

01-12-2018 v.v. Heerenveen – s.v. Ens

Ens behoudt de aansluiting.

Na de ruime thuisoverwinning vorige week op EBC, stond vandaag de lastige uitwedstrijd op het programma tegen v.v. Heerenveen, de amateurtak van s.c. Heerenveen. Om 13:15 verzamelde we op de club voor de teambespreking. Omdat onze vaste keeper Richard vorige week geblesseerd raakte en er voorlopig nog wel even uit ligt, was het vandaag de beurt aan Frank J. om zijn kunsten te laten zien. Aangekomen in Heerenveen merkten we wel dat v.v. de amateurtak is van s.c.. Het was een grote chaos bij de kleedkamers, was niet duidelijk in welke kleedkamer we moesten, ook andere verenigingen hadden hier last van. Kleedkamers waren dubbel bezet, zwarte piet was langs geweest, dus overal smerige natte pepernoten op de grond. Eindelijk hadden we dan een kleedkamer, maar dit zag er ook niet echt florissant uit, ook hier weer pepernoten, de verlichting hing half aan het plafond, en de douche was door de vorige teams ook niet netjes achter gelaten, met de blubber van beneden tot boven aan de muren. Te smerig voor woorden. Maar ja hier moesten de mannen zich niet door laten leiden. Omkleden en goed warmlopen, want er stond een guur windje. Omdat het erg druk was op de club, speelde er nog een jeugd wedstrijd op een deel van het veld voor ons. Dus dat werd warmlopen met twee teams op een half veld. Ook de scheids wist het allemaal niet voor het begin, hij twijfelde op welk veld er gespeeld moest worden, was het veld 2 of 4. Omdat de grens van de tegenstander ook nog even zoek was, en de jeugd wat uitliep, begon onze wedstrijd om 15:20. Allemaal extra motivatie vonden wij om de tegenstander te gaan verslaan. De scheids fluit voor het begin. Het is van beide kanten een aftastend begin. Maar als Tony in de 6e minuut de bal voor geeft, en wanneer deze bij Dennis voor de voeten blijft liggen, draait hij om zijn as heen en schiet hij van 16m in de kruising, 0-1. In de 14e min moet Frank in actie komen op een schot van H’veen, maar deze bal pakt hij goed. Gijs heeft in de 25e min een goeie actie op de achterlijn van H’veen en passeert zijn tegenstander. Hij legt de bal terug op Dennis, die haalt uit, maar de bal gaat net naast. Ondertussen wordt de assistent van Ens gebeld door Richard (de keeper). Hij vraagt naar de stand van zaken bij de wedstrijd en verteld het heugelijke nieuws, dat er een klein keepertje geboren is. Ondertussen gaat het spel gewoon door en gaat het spel over en weer, beide clubs zijn aardig aan elkaar gewaagd. H’veen krijgt in de 31e min een vrijetrap, de bal wordt hoog voor het doel gelegd, maar Frank werkt deze weg. De bal wordt in de rebound weer op doel geschoten, maar via Robin zijn voet, gaat de bal net over, Ens komt goed weg. Na een bijna kansje voor Dennis, hij komt net niet bij de bal, en een schot van Jurre van 25 m blijft het lang 0-1. Ook Ens komt nog een keer goed weg, wanneer H’veen op doel schiet, en Frank de bal moet vangen, maar hij gaat via zijn eigen handen op de paal, een gelukje voor Frank. Gijs krijgt in de 38e min een vrijetrap mee halverwege de helft van H’veen , deze wordt door Robin hoog voor het doel op het hoofd van de daarvoor onzichtbare Koen (heeft het lastig tegen zijn directe tegenstander) gelegd, en hij kopt de bal over de keeper heen, 0-2. Met deze stand gaan we de rust in. Na mekaar weer even scherp gezet te hebben en een lauw bakkie thee, beginnen we aan de 2e helft. Lang gebeurt hier niet veel voor beide doelen. Totdat Jurre in de 58e min de bal maar eens op doel schiet vanaf 20m, de keeper rekent hier niet echt op, dus 0-3. Een min later moet Frank weer in actie komen en werkt de bal tot corner. Deze voorzet stompt hij ook weer weg, de bal belandt bij een speler van H’veen, die haalt ook weer uit, maar nu staat Tom op de doellijn om de bal met zijn voet weg te werken. Ens krijgt de resterende tijd nog wat kansjes, maar Tony en Dennis krijgen de bal niet in het doel. Eerst staat de keeper bij Tony in de weg, en Dennis schiet eerst naast en later een kopbal wat net naast gaat. H’veen komt er in de laatste min ook nog 1 keer uit. De spits passeert Frank, die al buiten zijn strafschop gebied was, in de resterende meters die de spits nog moet, wordt hij licht gehinderd door Tom. De spits valt buiten de 16, maar dit levert Tom ook een rode kaart op. De scheids besluit om een penalty te geven. De spits gaat achter de bal staan, zijn aanloop doet hij net als Ronaldo, alleen de bal gaat huize hoog over, het blijft 0-3. Wat ook de eind uitslag wordt, en Ens stijgt naar de 2e plek. Volgende week thuis om 15:00 tegen Woudsend, wat een belangrijke pot wordt. Om aansluiting te houden bij HJSC of bij een eventuele winst kan Ens nog mee strijden om de 1e periode.

Opstelling: Frank, Robin, Roy, Tom, Jurre, Manasse (81e Toer), Tony, Gijs (64e Arjan), Kay (76e Jim), Koen, Dennis.

1e klein


Sponsoren
 • zuidberg
 • baas
 • teqz
 • fredfeijth
 • zuidberg
 • pbsound
 • rabobank
 • sportdorp
 • toto
 • ojsport
 • cameranu
 • logo gaslicht
 • tamek