Veldvoetbal
U bent hier: Nieuws » 2018 » Spelregels 2019-2020

Spelregels 2019-2020

M.i.v. seizoen 2019-2020 zijn een aantal spelregels gewijzigd.
Dit zijn de belangrijkste wijzigingen:

Muurtje
Als de verdedigende partij bij een vrije trap een muurtje neerzet van drie of meer spelers, moeten alle aanvallers minimaal één meter afstand houden van dit muurtje. Als de aanvallers zich hier niet aan houden, volgt er een indirecte vrije schop voor de verdedigende partij.

Handsbal
Bij een handsbal in een aanvallende situatie is de intentie ervan niet meer relevant. Hands is hands. Bijvoorbeeld: als een speler de bal met de hand raakt en daaruit scoort, of met een handsbal een aanval opzet waaruit wordt gescoord, dan wordt dat moment afgefloten. Dat klinkt logisch, maar nu wordt nog gekeken of er opzet in het spel is. Dat is vanaf volgend seizoen niet meer relevant.

Plaats van wisselen
Een speler die gewisseld wordt, moet het veld verlaten bij de dichtstbijzijnde doel- of zijlijn, tenzij de scheidsrechter de speler toestaat om het veld te verlaten bij de middenlijn.

Doeltrap of vrije trap in eigen zestienmetergebied
Een doeltrap, of een vrije trap in het eigen zestienmetergebied, hoeft niet meer eerst uit het strafschopgebied voordat een medespeler de bal mag aanraken. De bal is in het spel vanaf het moment dat deze is getrapt en duidelijk beweegt. Alleen de opbouwende partij mag de bal direct in de zestien meter aanraken.

Scheidsrechterbal
Bij een scheidsrechterbal mag er voortaan maar één speler in de buurt staan van de scheidsrechter, als hij de bal laat vallen. Dit moet een speler zijn van het team dat de bal als laatste heeft aangeraakt. De rest van de spelers moet op minimaal vier meter afstand staan. Als er een scheidsrechtersbal in het strafschopgebied is, is deze altijd voor de keeper.

Ingooi
Alle spelers moeten tenminste 2 meter afstand houden bij een ingooi.

Strafschop
De keeper moet zich op (niet voor of achter) de doellijn bevinden bij het nemen van een strafschop, maar hoeft slechts één voet op de doellijn te hebben (of daarboven als deze in de lucht is) als de strafschop wordt genomen.

Strafschoppenserie
Als er een strafschoppenserie aan te pas moet komen om een beslissing te brengen, gaat het vanaf dit seizoen weer om-en-om. Team A begint, team B neemt daarna een strafschop, daarna weer Team A, enzovoort. De ABBA-procedure, die vorig seizoen werd gebruikt, bestaat niet meer.

Voor alle spelregelwijzigingen 2019-2020 klik op onderstaande link:

https://www.knvb.nl/downloads/bestand/11267/spelregelwijzigingen-2019-2020

Met vriendelijke groet,
Sjaak de Steur


Sponsoren
 • zuidberg
 • baas
 • teqz
 • fredfeijth
 • ojsport
 • tamek
 • zuidberg
 • sportdorp
 • rabobank
 • logo gaslicht
 • pbsound
 • toto
 • cameranu