Veldvoetbal
U bent hier: Nieuws » 2019 » Ens wint onverdient.

Ens wint onverdient.

5-10-2019 sv Ens – Ijvc

Ens wint onverdient.

Vandaag met het heerlijke voetbal weer, moest Ens aantreden tegen de gasten uit IJlst. Het is de ploeg waar Ens al jaren mee in de competitie zit. Vorig seizoen verloor Ens thuis kansloos met 2-4 en uit werd het 2-2. Ens kon hun borst hierdoor nat maken. Ijvc, heeft de ploeg dit jaar aardig verjongt, de oude garde er uit, en jonge jongens hebben hun plek ingenomen, en met een nieuwe technische staf, willen ze er dit jaar vol voor gaan. Om  15:00 uur klinkt het fluitsignaal voor de aftrap. Ens heeft de ploeg een klein beetje omgezet, met Roy in de spits en Michiel met zijn 1ste basisplaats in de competitie als laatste man. Het begin is een beetje afwachtend van beide kanten, maar IJvc is wel iets feller en scherper dan Ens. Maar het is Ens dat hun 1ste kans gelijk weet te benutten. Als Ens er in de 8ste minuut met een uitbraak vlijmscherp uitkomt. Koen krijgt de bal halverwege de helft van Ens aangespeelt, met buitenkant rechts tikt hij hem in 1x door op Tony. Tony neemt de bal mee, de helft van IJvc op, stuurt dan de meegelopen Koen weg. Koen loopt hierdoor op het doel af, en weet de bal laag in de verre hoek achter de keeper te schieten, 1-0. De bevrijdende goal hopen we dan. Maar niets is minder waar. Ijvc wordt alleen maar sterker. Wat in de 12e minuut hun eerste kans oplevert. De bal blijft een beetje hangen op de rand van de 16 van Ens, via via komt de bal bij de spits van Ijvc terecht. Deze probeert hem binnen te tikken, maar Richard duikt naar de bal, de bal gaat hierdoor via de spits richting het doel, maar Michiel let goed op en haalt de bal van de doellijn. Even later krijgt Ijvc weer een mogelijkheid. Als Tony het duel om de bal aan de zijlijn verliest, wordt de bal hoog voorgegeven, maar de kopbal wordt net naast gekopt door de spits van IJvc. Ens herpakt zich een beetje, maar IJvc blijft sterker aan de bal. Als IJvc een vrijetrap meekrijgt op zo’n 20m van het doel van Richard. Na een sliding op de bal, waar eerst de bal wordt gespeeld en daarna de man over de speler van Ens valt, besluit de scheids een vrijetrap te geven. De spits gaat achter de bal staan, haalt verwoestend uit, Richard ziet hem over zich heen gaan, op de bovenkant van de lat uit 1 spatten. Ens komt vlak voor rust op 2-0 als Jim op rechts opstoomt  en de bal voor weet te geven op de vrijstaande Roy, maar hij mist de bal. Gelukkig let Gijs goed op, die achter Roy staat, en de bal binnen weet te tikken in de 42ste minuut. Rust. Veel gebeurt er niet in het 1ste kwartier na rust. Tot de 59ste minuut als IJvc een vrijetrap op rechts krijgt. De bal wordt hoog ingebracht, een speler van IJvc kan de bal simpel binnen koppen, 2-1. Ijvc gaat meer en meer aandringen op het doel van Ens. Wat tot enkele mogelijkheden lijdt voor IJvc, maar Richard staat vaak goed opgesteld, of de bal gaat net naast. Ens komt er ook bijna niet meer aan te pas. Ijvc  dat meer en meer op de deur klopt van Ens, sturen zelfs in de laatste fase hun boomlange keeper mee naar voren bij een corner, maar dit levert hun ook niks op. In de laatste minuten van het duel krijgt Ens nog 2 kleine kansjes. Een kopbal van Dennis wordt in de handen van de keeper gekopt en een kansje voor Kay, maar de bal gaat via de binnenkant van de paal er weer uit. De aller laatste kans is voor IJvc, als ze een vrijetrap op de rand van de 16 van Ens krijgen. Maar de bal wordt in de muur geschoten. Hierna fluit de scheids af voor vandaag. Ens houdt de 3 punten, wat niet helemaal verdient is, in hun eigen broekzak. Ze stijgen hierdoor naar de 4e plek op de ranglijst, achter Udiros, Heerenveen en Nagele. Volgende week moet Ens naar Heerenveen toe, waar de wedstrijd om 15:15 uur begint. Hoop op een kleine support uit Ens, dus we zien jullie graag daar.

Opstelling: Richard, Jim, Michiel, Tom, Toer (79ste Robin), John, Gijs (Gerben 70ste), Tony, Koen (60ste Kay), Roy, Dennis.


Sponsoren
 • zuidberg
 • baas
 • teqz
 • zuidberg
 • toto
 • tamek
 • rabobank
 • sportdorp
 • fredfeijth
 • ojsport
 • pbsound
 • cameranu
 • logo gaslicht